Мигіївська громада
Миколаївська область, Первомайський район

Попередження щодо отруєння грибами навесні!

Після дощів в Україні розпочався весняний сезон грибів. Збирати гриби весною можна, але з обережністю. Навесні з’являються багато їстівних грибів, таких як сморчки, підберезники, лисички. Ці гриби багаті на вітаміни, які так необхідні після зими. Але, навесні також з’являються отруйні гриби, які легко сплутати з їстівними.  Перші гриби, що збирають навесні, особливі – їхня отрута розчиняється при кип’ятінні, але не у всіх. У лісах збирають гриби сморчки, проте часто плутають цей умовно їстівний гриб з отруйними строчками. Строчки ні в якому разі не можна вживати в їжу, вони містять токсин гіромітрин, який також є канцерогеном. Відомо, що він не завжди розкладається внаслідок термічної обробки та може тривалий період накопичуватися в організмі. Через ці гриби щороку гинуть десятки людей.

10:19 11.05.2024